Laser diodowy Light Sheer™ Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis® (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich , w tym ISO 9001. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.
Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 - 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku) . Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.
Przeciwwskazania do zabiegów:
● ciąża ● choroby nowotworowe ● indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające) ● włosy blond, rude, siwe ● fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry ● bielactwo, łuszczyca, padaczka (względna) ● skłonność do przebarwień (względne) ● skłonność do bliznowców ● aktywne infekcje skóry ● reticularis (marmurkowa skóra)
Przeciwwskazania czasowe:
− świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,
− terapia doustna retinoidami (Izotek),
− terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
− terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
− wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
− wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych. Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni
1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej. 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg- umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku. 3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej. 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej. 5. Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. 6. Leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej. 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni. 9. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu. 10. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie: - myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, - nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach) - stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen, - delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób, - preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach do zabiegu.
2. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony- najlepiej 50 lub więcej.)
3. Kolejne zabiegi- minimum trzy- należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych
Al. Piłsudskiego 61
05-270 Marki,
691 341 500
22 781 14 62 wew 23
gabinet@KosmetykaMarki.pl
GPS: 52.321724, 21.103685
poniedziałek-piątek: 8.00 - 20.00
sobota: 8.00 - 16.00